• Zbiórka zniczy

    Szkolne Koło Caritas zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce światełek na CMENTARZ ŁYCZAKOWSKI. Znicze w kolorach białym i czerwonym proszę składać do pojemnika na dolnym korytarzu. Akcja trwa do 23 października.

  • Ogłoszenie

    Informujemy, że poniedziałek, 14 października, jest w Szkole Podstawowej dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna będzie czynna w godzinach od 7.30 - 16.30.

  • Czas na herbatę

    Czas na herbatę

    Informujemy, że od poniedziałku, 7 października, na stołówce szkolnej będzie wydawana HERBATA do drugiego śniadania:

    od 9.35 do 9.45 dla klas 1-4
    od 10.30 do 10.40 dla klas 5-8

    Zapraszamy :)

  • Dyskoteka z okazji pożegnania lata i Dnia Chłopaka

    Dyskoteka z okazji pożegnania lata i Dnia Chłopaka

    Pierwsza dyskoteka w nowym roku szkolnym już za nami. Odbyła się 1.10. 2019 r. Inicjatorem był Samorząd Uczniowski. Wydarzenie, w którym wzięli udział uczniowie kl. IV - VI i VII - VIII, było uwieńczeniem obchodzonego na lekcjach wychowawczych Dnia Chłopaka. Dziewczęta, czując odpowiedzialność za pomyślność dyskoteki i zadowolone miny uczestników, wykazały się kreatywnością. Nikt nie podpierał ścian. Hitem były oczywiście beligijka i chusteczka. Dla uczniów kl. IV - VI nie zabrakło emocjonujących zabaw, które prowadziła Gabriela. 

  • Sprzątanie świata

    Sprzątanie świata

    Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

    Również nasza szkoła przyłączyła się do akcji.

    W dniach 16 – 20 września 2019 r. uczniowie wraz z nauczycielami udali się na sprzątanie wyznaczonych terenów. Klasy I – III sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw natomiast klasy starsze zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, a efekty były zadowalające.

          Koordynator  akcji  dziękuje  wszystkim  za  zaangażowanie  i zaprasza   do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

  • VI Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna.

     W sobotę 28 września uczniowie klasy II i IV wzięli udział w imprezie turystycznej organizowanej przez rzeszowski odział PTTK.

    Po 4 godzinnej wędrówce między Wielopolem Skrzyńskim a Grodziskiem był czas na odpoczynek i zabawę w siedlisku Janczar w Pstrągowej.

     

     

  • Orlęta na wycieczce

    21 września 2019 roku (sobota) Orlęta Związku Strzeleckiego Strzelec oraz chętni uczniowie z klas IV-VII wyjechali na wycieczkę w Bieszczady. Opiekę sprawowała pani Anna Mazur oraz Pan Marcin Werner. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali Cerkiew w Równi z początku XVIII wieku oraz zdobyli najwyższy szczyt polskich Bieszczadów Tarnicę. Pogoda sprzyjała dzięki czemu widoki rekompensowały wysiłek fizyczny. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy mimo zmęczenia wracali uśmiechnięci.

  • Narodowe Czytanie 2019

       Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie w całej Polsce czytano wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku były to nowele Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego.

       24 września 2019 r. na górnym korytarzu zebrały się klasy IV - VIII wraz z nauczycielami, by odkryć piękno i aktualność NOWEL POLSKICH. Polonistki wybrały odpowiednie fragmenty, w których można było odnaleźć udane portrety psychologiczne, mistrzowskie opisy i celne diagnozy społeczne.

       Spotkanie miało na celu popularyzację czytelnictwa i zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury.

  • OGŁOSZENIE

    W dniu 25.09.2019 r. (środa) odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów naszej szkoły:
    17.00 – spotkanie ogólne
    17.30 – spotkanie z wychowawcami klas

  • Odpłatności w przedszkolu

    1. Dzienna stawka żywieniowa 4,00 zł
    2. Nieobecność ucznia korzystającego z posiłków należy zgłosić do sekretariatu zespołu szkół do godz. 8.00  tel. 177722154
    3. Jeżeli nieobecność dziecka nie zostanie zgłoszona, nie ma możliwości odpisu za obiad w następnym miesiącu.
    4. Wpłaty za żywienie dokonuje się do 10-go każdego miesiąca w sekretariacie zespołu szkół lub przelewem na rachunek bankowy.

    Numer rachunku bankowego Zespołu Szkół w Nowej Wsi:

     

    opłata za żywienie: 83 9191 0000 2001 0008 5036 0002

     

    opłata stała: 29 9191 0000 2001 0008 5036 0004

    Prosimy o terminowe wpłaty.

  • Cennik obiadów szkolnych

    1. Cennik obiadów szkolnych
      • Cena obiadu   - 3,50
      • I danie – zupa - 0,90
      • II danie  - 2,60 zł
    2. Nieobecność ucznia korzystającego z posiłków należy zgłosić do sekretariatu szkoły do godz. 8.00 tel. 177722154.
      Jeżeli nieobecność dziecka nie zostanie zgłoszona, nie ma możliwości odpisu za obiad w następnym miesiącu.
    3. Wpłaty za żywienie dokonuje się do 10-go każdego miesiąca w sekretariacie zespołu szkół lub przelewem na rachunek bankowy.

    Numer rachunku bankowego Zespołu Szkół w Nowej Wsi:
    83 9191 0000 2001 0008 5036 0002

     

    Prosimy o terminowe wpłaty.

  • Konkurs "List do Taty" - gala okręgowa

    W dniu 9.09.2019 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się gala okręgowa konkursu "List do Taty". Został on ogłoszony przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego. Gościem specjalnym była Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz patron honorowy konkursu. 

       W czerwcu uczniowie kl. V brali udział w lekcji "Rola ojca w życiu dziecka i w rodzinie", a następnie pisali wypracowania na temat "Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?" Wychowawczyni wybrała 12 najciekawszych prac, które zostały napisane odręcznie na specjalnym formularzu konkursowym i przekazane do biura senatora Aleksandra Bobko. Na konkurs wpłynęło 169 prac z 29 szkół. Izabela Porada zdobyła wyróżnienie.

  • NOWY ROK SZKOLNY

    W poniedziałek, 2 września - uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego:

    • 8.00 - Msza Święta w kościele parafialnym
    • 9.00 - spotkanie na sali gimnastycznej
  • Karta zapisu

    W załączniku znajduje się karta zapisu do Przedszkola w Nowej Wsi na dyżur wakacyjny od 1 -15. 07. 2019 r.

  • Konkurs Biblijny

    Zakończył się X Konkurs Biblijny dla dzieci szkół podstawowych kl. od. V do VII. Organizatorem było Dzieło Biblijne Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, przy współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej. Posiadał on 3 etapy. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 1735 dzieci z 102 szkół. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 358. Wśród 80 osób, które wzięły udział w finale znaleźli się uczniowie naszej szkoły Krystian Bednarz i Antoni Synoś zkl. VII. 6 czerwca w auli Domu Diecezjalnego „Tabor” sprawdzili swoją wiedzę z Ewangelii św. Jana. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy!

  • Kangur Matematyczny

    21 marca 2019r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs

    Kangur Matematyczny 2019. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach :

    • klasa III i klasa IV w kategorii Maluch,
    • klasa V w kategorii Beniamin,
    • klasa VII i klasa VIII w kategorii Kadet 
    • klasa III gimnazjum w kategorii Junior.

    Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pisemnym testem z zakresu zadań matematycznych. Konkurs cieszył się dużą frekwencją – 11 uczestników.       Trzech uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie.

    • Adrian Pokrzywa – klasa III
    • Julia Dudzińska – klasa IV
    • Gabriela Bechta – klasa V

    Serdecznie dziękujemy za liczny udział w konkursie i gratulujemy wyróżnionym!

     

  • SPOTKANIE Z PANIĄ KURATOR

    W czasie finału  IV Wojewódzkiego  Konkursu Recytatorskiego Zawsze wierni  mieliśmy okazję do spotkania z Podkarpackim Kuratorem Oświaty i Wychowania panią Małgorzatą Rauch i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

  • WYCIECZKA

    W dniach 6-7 maja klasy VII, VIII i III gimnazjum brały udział w wycieczce szkolnej do Janowa Lubelskiego. W Parku Rozrywki ZOOM NATURY uczniowie mieli okazję sprawdzić się w wielu ciekawych zajęciach. Pierwszego dnia w programie był marsz na orientację, paintball, nocne podchody, strzelanie z wiatrówki. Drugiego dnia wycieczki uczniowie wspinali się w parku linowym. Zorganizowano także przejażdżkę samochodami terenowymi po lesie oraz żyroskop. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy wrócili do domów zadowoleni.

  • GMINNY KONKURS POEZJI I PIOSENKI RELIGIJNEJ

    GMINNY KONKURS POEZJI I PIOSENKI RELIGIJNEJ

    29 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Bpa Wojciecha Tomaki w Trzebownisku odbył się Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Religijnej pt. "Jezus zwyciężył, to wykonało się ..."

       Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

    • w I kategorii wiekowej (kl. I - III)

    KORNELIA BEDNARZ z kl. II - zaśpiewała pieśń "Zmartwychwstał Pan i żyje dziś"               i zdobyła I miejsce,

    ZUZANNA KACZMARSKA z kl. III - recytowała "Pieśń wielkanocną" Stanisława Grochowiaka i zajęła II miejsce,

    • w II kategorii wiekowej (kl. IV - VI)

    GABRIELA BECHTA z kl. V - recytowała fragment tekstu pt. "W wielkoczwartkową noc" i zajęła I miejsce,

    ALICJA CHMIEL z kl. V - recytowała wiersz Aliny Paul pt. "Wielki Tydzień - Wielkie Tajemnice"

    i zdobyła wyróżnienie,

    • w III kategorii wiekowej (kl. VII - VIII)

    WANESSA AUGUSTYN z kl. VIII - zaśpiewała pieśń "Czcijmy Jezusa" i zajęła II miejsce.

       Wszystkie uczestniczki konkursu były bardzo dobrze przygotowane do występu, stanęły na wysokości zadania, pięknie się zaprezentowały i zdobyły nagrody. Dziewczyny dzielnie wspierał grą na gitarze ich starszy kolega KONRAD BEDNARZ. Dumy ze swoich podopiecznych nie kryły nauczycielki: Dorota Książek, Małgorzata Szwagiel i Ewa Zdeb. 

  • Na szkolnej scenie

    Na szkolnej scenie

       Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy VII przygotowali fragmenty "Zemsty" Aleksandra Fredry. Autor tej świetnej komedii był znawcą teatru, przez wiele lat współpracował ze sceną lwowską, gdzie w lutym 1834 roku wystawiono jego sztukę. Opracowanie tej lektury nie mogło się obejść bez inscenizacji. Jest to bowiem metoda nauczania polegająca na przyswajaniu poprzez działanie i przeżycie emocjonalne. Uczniowie klasy VII mieli świadomość, że widowisko teatralne jest dziełem sztuki, obejrzeli też wcześniej spektakl przygotowany przez TEATR MASKA w Rzeszowie. A jak sobie poradzili na szkolnej scenie? Kto okazał się najlepszym odtwórcą roli?  Na te pytania oczywiście odpowiedzieli sobie widzowie. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół - Szkoła w Nowej Wsi
    Nowa Wieś 200
    36-001 Trzebownisko
  • 17 7722154

Galeria zdjęć